Ашихара-карате. Росіяни перемогли суперників і суддів

У румунському містечку Брашов пройшов чемпіонат світу з Ашихара-карате. Національна збірна Росії стала віце-чемпіоном, здобувши 49 медалей. Попереду росіян виявилися тільки господарі килима, склад яких удвічі перевищував чисельність нашої команди.

Всепланетна турн зібрав збірні з 22-х країн, серед яких були Іспанія і Канада, Італія та ПАР, Швеція, Угорщина та інші.Перше місце посіла збірна команда Румунії (90 спортсменів), склад якої був вдвічі більше збірної Росії (45 учасників).При цьому різниця в медальному заліку між призерами склала всього 11 медалей: 60 у румунів проти 49 у росіян. На третьому місці команда Данії.

Кістяк національної команди Росії становили представники клубу «Ашихара-карате АРЕТИ», які здобули 20 нагород, а вихованець клубу Максим Панасюк став у 18 років чемпіоном світу в категорії до 80 кг.

Головний тренер клубу «Ашихара-карате АРЕТИ» і збірної Росії Валерій Рижков після турніру зазначив: «Цей чемпіонат світу був особливо напруженим — на збірну команду Росії ще до його початку було вчинено тиск з боку основних суперників і одночасно організаторів турніру».

За словами наставника, у цьому році на чемпіонаті було введено нововведення — тестування і ліцензування суддів, таким чином, на чемпіонаті могли судити тільки судді пройшли тестування та отримали ліцензії: «З незрозумілих для нас причин російські судді отримали лише три ліцензії з 26, іншим росіянам було відмовлено без пояснень. Варто відзначити, що румунські судді отримали 16 ліцензій».

«До того ж, за п’ять днів до початку чемпіонату в списках учасників несподівано з’явилися зміни — трьох наших спортсменів румунські організатори перевели в більш важкі вагові і більш невигідні вікові категорії, — продовжує Рижков. — Тим не менш, команда Росії змогла подолати всі перешкоди і була, я впевнений, кращою, оскільки перевага румунської збірної можна вважати суто технічним, обумовленим чисельною перевагою атлетів і суддів».

Варто нагадати, що клуб «Ашихара-карате АРЕТИ» був перетворений з «Ашихара-карате ІТЕРА», утвореного в 1995 році президентом компанії «АРЕТИ» Ігорем Макаровим. Основна тренувальна база клубу знаходиться на території московського офісу компанії. За ці роки збірна команда Росії взяла участь у 18 чемпіонатах і першостях світу та завоювала 297 медалей, із яких 105 — золоті.

Author: Ніколя