Російські роботи взяли на Олімпіаді в Індії чотири медалі

Чотири комплекти нагород виграла російська збірна на XIII Всесвітньої олімпіади роботів в Індії. Російські роботи взяли дві золоті медалі в основній та творчої категоріях. Також у скарбничці російської збірної срібло і бронза World Robot Olympiad 2016.

Росіян з перемогою на Всесвітній олімпіаді з робототехніки привітав глава Мінкомзв’язку Росії Микола Нікіфоров.

Він зазначив, що російські школярі постійно перебувають серед переможців таких великих міжнародних змагань.

«Це демонструє незмінний інтерес молоді до ІТ-сфери в нашій країні. Сьогоднішні учасники олімпіади завтра стануть провідними фахівцями в своїй області, і наше завдання — забезпечити їм можливість вступу до обраних вузів і перетворення в тих професіоналів, яких видно вже зараз», — продовжив Нікіфоров.

Золоту Росія зобов’язана команді «Технопарк МПЛ» з Мурманська Кирилу Саннікову, Павлу Шевцова та їх керівнику Арсенію Марцюку з Мурманського політехнічного ліцею, а також команді Ocean waste collector з санкт-петербурзького президентського фізико-математичного ліцею №239, яку під керівництвом Сергія Філіппова представляли Дмитро Кудряков, Лев Глушковський і Михайло Міст.

Срібло ігор отримала в старшій групі творчої категорії команда «Роборука» з петербурзького Університету ІТМО під керівництвом Ігорем Лосицким. Друге місце вибороли Олександр Тюльпанів, Левон Погосов, Данило Нечай.

Бронзу у футбольному чемпіонаті роботом отримала команда Fixies ліцею Иннополиса з Татарстану. До неї входили Семен Сонарів і Роман Вертячих, а керував ними Рустам Кагапов.

Всесвітня олімпіада роботів проводиться з 2004 року. З тих пір щороку вона проходила в Сінгапурі, Тайбеї, Манілі, Джакарті, Досі та інших містах. У 2014 році Всесвітня олімпіада роботів вперше відбулася в Росії в місті Сочі. У ній брали участь три тисячі робототехніків із 47 країн.

У 2015 році XII Всесвітня олімпіада з робототехніки пройшла в Катарі. На ній російські команди завоювали два золота — в основній категорії середньої вікової групи і творчої категорії старшої вікової групи. Крім того, росіяни завоювали дві срібні медалі у творчій категорії молодшої вікової групи і в студентському заліку, а у футбольному турнірі роботів російська команда стала четвертою. Також російський проект був відзначений окремим призом Creativity Award.

Author: Ніколя